Dezinfekce ozonovým generátorem

Jak se účinně zbavit koronavirů a dalších virů či bakterií?

Využijte dezinfekci ozonem!

Zavádíme nové služby – půjčovnu generátorů ozonu pro dezinfekci  a samotnou dezinfekci vozidel a objektů. Jedná se o cenově dostupný způsob dezinfekce, který hubí viry, bakterie a mnoho dalšího. Ozon dezinfikuje bez chemikálií, takže je šetrný vůči alergikům a nezanechává po sobě žádné stopy (tedy mimo kvalitní dezinfekce a to jak věcí, místností či aut). Generátor je  zapotřebí používat dle daných pravidel a dodržovat bezpečnostní předpisy. Samotný proces dezinfekce trvá v řádu desítek minut až hodin dle velikosti prostoru.

Rezervujte ještě dnes!

Zničí:
Bakterie a viry 99%
Zabere už za:
30 minut
Rychlejší jak chlór
3000x
Zvýšení kvality vzduchu
Alespoň o 80%

Kde všude můžete dezinfikaci ozonem využít?

Co všecho hubí a likviduje?

Další výhody

Co je ozon a jak funguje?

Ozon O3 je molekula kyslíku o třech atomech, která má vysoký náboj, díky kterému je nestabilní a po krátké době se rozpadá na obyčejný kyslík O2. V závislosti na teplotě se může rozpadat 50 či 20 minut. Ve svém stabilním stavu ale dokáže reagovat s bakteriemi viry, které tím umrcuje likvidujeŽádný virus, baterie, houba, apod. zatím nedokáže ozonu odolat! Díky tomu poskytuje dokonalou dezinfekci. Díky tomu, že hubí jak orgranické tak neživé materiály, také poskytuje skvělou dezodorizaci (odstranění zápachu), protože likviduje jeho samotný zdroj.

Co umí ozon zlikvidovat mimo virů a baterií?

Tato metoda dezinfekce se tedy hodí i do vlhkých prostorů pro odstranění plísní hub včetně jejich zápachu. Dokáže zahubit odolné patogeny, které by jinak nešli odstranit ani chlorem. Mimo toho je tato metoda i výrazně rychlejší jak chlor a další chemické metody. Většinu virů baterií dokáže ozon zahubit v řádu minut či dokonce sekund. Zároveň umí zničit zápachy neorganického původu jako výpary z barev, laků či plastů.

Co je to generátor ozonu a jak pracuje?

Generátor ozonu je malý přístroj, který nasává vzduch a v něm pomocí elektrického náboje vytvoří ozon O3, který je vyfukován do prostoru, ve kterém se rozprostře a zajistí tak jeho dezinfekci. Pro menší prostory jako auta nebo kanceláře je potřeba nechat generátor běžet 10 až 30 minut. Vě větších místnostech (nad 100 m2) je potřeba nechat generátor běžet i hodinu. Pro vyčistění velkých prostor jako skladů můžete nechat generátor běžet i několik hodin, avšak výsledek působení dezinfekce a s tím spojené dezodorizace bude znát za značně kratší dobu. Po vypnutí generátoru je potřeba nechat vytvořený ozon působit 2 až 4 hodiny. Poté je již prostor čistý bezpečný pro člověka. Samotný generátor je efektivní a jeho spotřeba elektrické energie se běžně pohybuje do 100W.

Při běhu přístroje je důležité, aby se v dezinfikovaném prostoru nenacházel člověk, protože pro něj je ozon toxický a může být karcinogení. Z tohoto důvodu je nutné počkat až se ozon v prostoru rozloží.

Ceník

Zapůjčení generátoru

Generátor

3,5 g/h

550 Kč/1 den

Generátor

5 g/h

750 Kč/1 den

Generátor

10 g/h

1100 Kč/1 den

Info k rezervačnímu systému

Rezervační systém je zajišťován externím webem, který vás vyzve k registraci, případně přihlášení. Registraci považujeme za nutnou pro vytvoření rezervace. Veškeré detaily o rezervaci vám sdělí rezervační systém.